Dla kogo przeznaczona jest terapia sensoryczna?

2020-09-06

Korzystać z niej powinni przede wszystkim dzieci, które są w wieku przedszkolnym lub też w wieku wczesnoszkolnym. Dzieci te mają trudności z właściwą interpretacją różnych bodźców zmysłowych oraz nie reagują na nie. Otóż, integracja sensoryczna warszawa ursynów http://www.trampolina-dzieci.pl/integracja-sensoryczna-warszawa/ jest wtedy konieczna i warto zdawać sobie z tego sprawę, jeśli zależy nam na dobru dziecka.Co powinniśmy wiedzieć o rodzaju terapii sensorycznej?


Na pewno taka terapia musi być dobrana indywidualnie do potrzeb dziecka oraz tego, z jakimi problemami zmaga się nasze dziecko. Jest to bardzo ważne. Czasami terapię sensoryczną można stosować profilaktycznie, nawet jeśli dziecko rozwija się prawidłowo. Jest to bardzo ważne.Jakie efekty może dać terapia sensoryczna?


Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku lub kilkunastu zajęciach. Wtedy dziecko, które uczestniczy w takich zajęciach, lepiej się rozwija również pod względem psychoruchowym. Jest to niezwykle ważne i rodzice muszą o tym pamiętać.