Kupujemy narożnik – jak zrobić to dobrze?

2020-11-01

Na pierwszy rzut oka zakup narożnika to drobnostka. Wystarczy pójść do sklepu, wybrać narożnik, który nam się podoba i po problemie. Jednak praktyka pokazuje, że taki zakup może skończyć się rozczarowaniem. Jak w takim razie zabrać się za wybór narożnika? Podpowiadamy!

 

Jak się przygotować do zakupu narożnika?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki narożnik nas interesuje – z jakich materiałów ma być wykonany, czy interesują nas narożniki we wzory, czy w jednolitym kolorze, jakie barwy, jaka cena. To jednak nie wszystko, ponieważ istotne znaczenie ma również pozostałe wyposażenie danego pomieszczenia, gdzie narożnik ma stanąć. Aby wybór okazał się dobry, należy też określić interesujące nas parametry narożnika i w tym celu warto wcześniej zrobić pomiary.

 

Jak wybrać narożnik?

Musimy mieć świadomość, że dystrybutorzy mogą zapewnić nam dostęp do wielu różnych narożników. Różnią się pod względem wyglądu, wykorzystanych materiałów, czy parametrów. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, to narożnik 200x140 może okazać się dla nas dobrym wyborem. W przypadku mniejszych pomieszczeń warto sprawdzić narożniki, które będą do nich pasować.