Maty dezynfekcyjne - co to jest?

2020-07-21

Maty dezynfekcyjne - czym są i gdzie się je wykorzystuje?


Bakterie i wirusy są niesamowicie szkodliwe dla człowieka. Jest wiele miejsc, które muszą eliminować tego typu niebezpieczeństwa. Sposobów jest wiele i z rozwojem technologii pojawiają się coraz to nowe. Budynki, w których musi panować czystość najczęściej już na wejściu czy wjeździe posiadają odpowiedni sprzęt pozwalający o to zadbać.


Otóż, maty dezynfekcyjne https://lines.com.pl/oferta/dzial-weterynaryjny/dezynfekcja-i-maty-dezynfekcyjne/ służą do dezynfekcji butów, pojazdów, a właściwie kół pojazdów. Wykonane są z pianki poliuretanowej, wykończone gumowymi tworzywami, niekiedy są dodatkowo zabezpieczone siatką z tworzywa ABS. Mata odkażająca nasączona jest odpowiednimi środkami, które nadają jej właściwości dezynfekujących. Jest to bezpieczne rozwiązanie. Nie powoduje ono żadnych skutków ubocznych. Cechuje się wysoką skutecznością przez co jest często wybierana.


Maty dezynfekcyjne - miejsca wykorzystania

Należy je rozłożyć przed wejściem lub wjazdem. Stosowane są w miejscach, które muszą zachować sterylność lub być pozbawione zewnętrznych zabrudzeń. Najczęstsze miejsca występowania mat dezynfekcyjnych to magazyny z żywnością, laboratoria, fabryki leków, fabryki kosmetyków, chlewnie, obory, fermy, kurniki, baseny publiczne, szklarnie, schroniska dla zwierząt, kliniki weterynaryjne.


Maty odkażające to przedmioty wręcz niezbędne w niektórych firmach. Mają za zadanie nie doprowadzić do przedostania się zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Swoje właściwości zyskują dzięki substancjom, w których są namoczone.